Panadol - gyermekek és felnőttek számára szóló utasítások, kibocsátás formátumok, leolvasások, analógok és ár

Migrén

A paracetamol lázcsillapító gyógyszerek különböző változatai a gyógyszertár számlálójának egész tárolóablakában elfoglalják hatékonyságuk, a népesség iránti kereslet miatt. Közülük a legnépszerűbb fájdalomcsillapító a panadol - ez a leírás a későbbiekben a hányingert és láz tüneteket okozó vírusos betegségben történő alkalmazására vonatkozó utasítás.

A gyógyszer

A Panadol fő aktív összetevője a fájdalom megszüntetésére és a hőmérséklet csökkentésére irányul. A fő hatás a Cyclooxygenase enzimekre irányul, amelyek felelősek a termoregulációért, a fájdalom kialakulásáért és a központi idegrendszerben termelésük blokkolásáért. Ez a bizonyított eszköz népszerű volt a FÁK országaiban a Szovjetunió óta, amikor import helyettesítők hiányában csak 0,5 g koncentrációjú paracetamol tabletták voltak ismertek.

Most a forma összes származéka elsősorban annak érdekében jött létre, hogy a hasznos anyagot a legfiatalabb betegeknek továbbítsa. A szülők kezelési folyamatának megkönnyítése érdekében a gyerekek kellemes ízeket kaptak, a szirup formájában megjelenő folyadékot élénk színekben festették. A felnőtteknek többé nem kell kényszeríteniük a gyermeket, hogy igyon tablettákat.

struktúra

A gyógyszer fő összetevőit vitaminokkal, ízesítő adalékokkal és egyéb segédanyagokkal egészítik ki, a készítmény típusától függően. A nemzetközi szabványok szerint nem megengedett a fő hatóanyag mennyiségének csökkentése, kivéve a gyermekek számára készült formanyomtatványokat. A Panadol összetétele:

Paracetamol 0,5 g

Hidroxi-propil-metil-cellulóz

A kibocsátás formája

100 ml-es szuszpenziós készletet állítunk elő egy fecskendő-adagolóval, kúpokkal, folyékony szirupokkal és pop-szal. A legfiatalabbak számára, hogy megszabaduljon a hőmérsékletnövekedéstől, a Panadol szirup ízesítő ízeket, édesítőszereket és színezőanyagokat tartalmaz. Felnőttek számára a gyógyszer ilyen formában áll rendelkezésre: tabletta, 12 db / csomag filmtappal bevont, oldható tabletta - 6 db / csomag.

Farmakodinamika és farmakokinetika

A fő hatás a prosztaglandinok termelésének éles csökkenése és a hőszabályozásért felelős központi idegrendszer (CNS) hipotalamikus osztályának aktivitása, ami növeli a hőátadást. Az anyag a vékonybélbe belép a vérsejtekbe, 10-60 percig a maximális koncentrációig növekszik, miután elérte a gyomrot. 20-30 perc után csökkenti a testhőmérsékletet. Annak érdekében, hogy a vérben 1 ml-re 11-12 μg-os indexet érjünk el, kb. 5-6 órát vesz igénybe.

Az anyag egyenletesen oszlik el a nyálkahártyákon, minden folyadékon, szöveten, kivéve a gerincvelőt, zsíros lerakódásokat. A paracetamol körülbelül 10% -a abszorbeálódik a vérplazmában található aminosavakkal. A csere a fehérje szintézisében a máj elősegítésén keresztül történik, amikor a molekulákat szulfátsavval és glükuroniddal kombinálják, amikor a citokróm oxidálja. A kapott metabolitok a glutation hatására szabadulnak fel. A kábítószer visszaélésekor az anyagokat nem vonják vissza és nem halmozódnak fel, és kénsavval vagy glükuronsavval alkotják a csoportokat.

Használati utasítások

A Panadol erős lázcsillapító hatásáról ismert. A gyógyszer ajánlott a premenstruációs szindróma tüneteinek, az izom erejének enyhítésére. A panadolt a fejfájástól, a migréntől, égési sérüléstől, fogszuvasodástól fogyasztják. A poszttraumatikus vagy fájdalmi szindróma, az algodismorrhoea, a hátsó vagy az ágyéki régióban jelentkező fájdalom. Lázas rohamok során a kábítószert magas vérnyomáscsökkenésként írják fel a megfázás és a SARS során. Maga a gyógyszer maga nem kezeli a betegséget, mivel terápiás hatása csak a betegség tüneteire vonatkozik.

Adagolás és adminisztráció

A tablettákat szájon át fogyasztják, legfeljebb 2 db. egy időben. A 12 éves kor feletti felnőttek és serdülők nem fogyasztanak 4000 mg / napnál többet. Minden 1000 mg-os szünetet 4 órán keresztül kell megfigyelni. A paracetamol lefolyását a kezelőorvos ajánlása szerint szigorúan előírják. Egyszeri használat hideg, influenza vagy fejfájás esetén lehetséges. Ne feledje, hogy az öngyógyítás veszélyes az egészségre, kövesse az ajánlásokat, olvassa el az utasításokat a szedés előtt.

tabletta

Ha fájdalomcsillapítót kell szedni több mint három napig, tanácsos orvoshoz fordulni. A maximálisan lehetséges tanfolyamidőszak legfeljebb 1 hét. A standard tablettát, amely 0,5 g paracetamolt tartalmaz, akár napi nyolcszor is részegedhet, megszakítással. Abban az esetben, ha visszaélés történik, az anyagnak az emberi testben való felhalmozódása van, amely később kedvezőtlen következményekkel jár a jólétre nézve.

Pezsgőtabletták

A gyógyszert fel kell oldani 100 ml vízben szobahőmérsékleten. Az oldható tabletták jobban felszívódnak a gyomor falai között, ami miatt az effekt gyorsabb. A hőmérséklet csökkentésére van szükség, különösen akkor, ha a páciensnek nyelési problémák vannak - napi maximum 4 adag. Hozzon gyógyszereket és influenzaszerű tüneteket. Narancs, citrom, málna ízét engedik el.

Gyermek Panadol

A Panadol gyermekének bármilyen formában ajánlott adagja nem haladja meg a 2000 mg / nap értéket. Ez azt jelenti, hogy 6 és 12 év között fél óránként vagy egy teljes tablettát adhat meg. A gyulladáscsökkentő hatás szinte azonnal a szedés után következik be, így nagy részek nem szükségesek. Gyermekgyertyák A gyermekek számára a Panadol ugyanazokkal a jelzésekkel rendelkezik a dózisok, valamint a szájon át történő alkalmazásra.

Különleges utasítások

Nem kell rágni a tablettát. A tabletta tabletta felnőttek részére történő bevétele szájon át, zúzódás nélkül, vízzel történik. A kezelés időtartama, dózisa és gyakoriságát az orvos a tünetektől függően határozza meg. Ha a vesék vagy a májban problémák merülnek fel, az adag külön-külön történik. A kinevezés előtt célszerű vérvizsgálatot végezni a cukor, a húgysav és a koleszterin koncentrációjának meghatározására a negatív következmények elkerülése érdekében.

Terhesség alatt

A várakozó anya gyermeke várakozásakor a kábítószert csak akkor szabad elvenni, ha az észlelt előny meghaladja a gyermek egészségét fenyegető veszélyt. A terhesség alatt a használati utasítás többi része nem tér el a szokásos ajánlásoktól. A hemoplazmatikus védelem hiányzik a hatóanyagtól, de nincs erős embriotoxikus hatása.

Szoptatáskor

A csecsemő 0,04-0,25% hatóanyagot kaphat az elfogadott dózisból az anyatejjel. A gyógyszer mind az anya, mind a csecsemő számára ártalmatlan, de csak rövid idő alatt és az ajánlott normákon belül. Ellenkező esetben a hatóanyag felhalmozódik, és az allergiák kialakulásához vezethet a baba életében.

Kábítószer kölcsönhatások

Az orvosok nem javasolják a Kolestyraminom, a Domperidonom, a Metoclopramide és az antikoaguláns anyagok bevételét. A mikrosomális oxidációs enzimek indukciói során a májban a hepatotoxicitás fokozódhat. Használat előtt konzultáljon orvosával.

Az antikolinerg szerek befolyásolják a Panadol felszívódását. Gyorsítja a gyógyszer metabolizmusát a fogamzásgátlók alkalmazása során. A uricosurikus gyógyszerek hatékonysága rendkívül alacsony a keresztezések során. Az aktív szén csökkenti a lázcsillapító hatást. A diazepám a paracetamol során biológiailag hozzáférhetetlenné is válik.

Az etanol (beleértve az alkoholt is) kiválthatja az akut pancreatitis kialakulását.

Mellékhatások

A Panadol bevétele során a legtöbb esetben nincs mellékhatás. Ritkán a következő tünetek:

  • hányinger;
  • fokozott májaktivitás;
  • hasmenés;
  • hányás.

A hematopoiesis esetleges megsértése - vérszegénység, methemoglobinémia, szulfamoglobinémia. Ha az intoleráns összetevők kiütéseket, viszketést, duzzanatot okozhatnak. Bizonyos esetekben anafilaxiás sokkot vált ki, Stevens-Jones és Lyell szindrómához vezethet. A nem szteroid gyulladáscsökkentőkre való hajlam miatt a bronchospazmus, a cukorszint csökkenése, a hipoglikémiás kómáig terjedhet. Lehetséges Gilbert-szindróma.

túladagolás

A gyógyszeradag növelése elsötétülést, hányingert és hányást okoz az első napon, a toxikus mérgezés következtében, majd későbbi májbetegségek következtében. Ezután a betegség intersticiális arthritis, papilláris nekrózis esetén lehetséges. Clots alakulhat ki. Egyes esetekben az adag túllépése rohamok, arrhythmia, metabolikus acidózis megjelenéséhez vezet.

Ezenkívül a Panadol túladagolásából eredő vérbetegségek pancitizmushoz, neutropéniához és agranulocitózishoz vezethetnek. A vérzés veszélye nincs jelen, ha a tanfolyam idején nincs nyitott seb. A befogadási szabályok szigorú betartásával a súlyos betegség valószínűsége minimális. Normális allergiás reakciók fordulhatnak elő hosszantartó tünetek esetén.

Ellenjavallatok

A gyógyszeres kezelés során a fő ellenjavallatokat a használati utasításban találja meg, amely a csomagolásban található. Különleges használati utasítás az idős emberek, a nők terhesség és szoptatás idején, gyermekek esetében. Nem használhatja a kábítószert:

  • ha az egyes komponensek intoleranciája van;
  • a vese betegségeivel.
  • veleszületett hyperbilirubinémiában szenvedő betegek;
  • glükóz-6-foszfát dehidrogenezis hiányával;
  • a hematopoiesis megsértésével;
  • egy alkoholizmusban.

Ezen kívül. a gyógyszer ellenjavallt, ha diagnosztizálják:

  • thrombophlebitis;
  • thrombocytopenia;
  • trombózis;
  • artériás magas vérnyomás;
  • atherosclerosis;
  • álmatlanság;
  • glaukóma;
  • epilepszia;
  • pajzsmirigy-túlműködés;
  • szív- vagy májkárosodás;
  • gasztrointesztinális betegségek;
  • diabétesz;
  • hasnyálmirigy-gyulladás;
  • encephalopathia.

Eladó és tárolási feltételek

A gyógyszert közepes nedvességtartalmú helyen kell tárolni, legfeljebb 95% -kal, szobahőmérsékleten 25 ° C-on 5 évig. Kerülje a közvetlen napfényt. A kezelőorvos receptje szerint szabadul fel.

analógok

Az analgetikumok különböznek a segédanyagok tartalmában. Némelyikük fokozott lázcsillapító vagy fájdalomcsillapító tulajdonságokkal rendelkezik, mások fájdalomcsillapításra specializálódtak. Mielőtt kiválasztaná az eszközt, keresse fel orvosát, ne hagyatkozzon kizárólag az interneten végzett véleményezésre. Ugyanolyan összetételű készítmények - Panadol Sobyll, Panadol Active. Ezen kívül élvezik:

  • paracetamol;
  • Efferalgan;
  • Cefekon D;
  • Hlorfetamin;
  • Perfalgan;
  • Prohodol.

Az árak az Orosz Föderáció területén közel azonosak. A piac elsősorban francia származású készítményeket tartalmaz, 28-200 rubel értékben:

Panadol - használati utasítást, valódi társaik és felszabadulású formában (tabletta 500 mg, Extra koffein, szuszpenzió vagy szirup gyermekek számára Baba, rektális) gyógyszerek kezelésére a fájdalom és a láz felnőttek, gyermekek és a terhesség alatt. struktúra

Ebben a cikkben olvashatod a kábítószer használatára vonatkozó utasításokat Panadol. Bemutatták a látogatók a webhely - a fogyasztók ezt a gyógyszert, valamint az orvos szakemberek véleményét a Panadol a gyakorlatban. Nagy érdeklődés az, hogy aktívan vegyék fel a gyógyszerre vonatkozó visszajelzéseiket: a gyógyszer segített vagy nem segít abban, hogy megszabaduljon a betegségtől, amelyet komplikációk és mellékhatások észleltek, és amelyeket a gyártó nem jelöl meg a jegyzetben. A Panadol analógjai meglévő szerkezeti analógok jelenlétében. Alkalmazás különböző fájdalom és hőmérséklet kezelésére felnőtteknél, gyermekeknél, valamint terhesség és laktáció idején. A készítmény összetétele.

Panadol - analgetikus-lázcsillapító. Van fájdalomcsillapító és lázcsillapító hatása. A Panadol Extra paracetamolt vagy két hatóanyag kombinációt tartalmaz: paracetamol és koffein.

A paracetamol blokkok COX a központi idegrendszerben, érintő fájdalom és hőszabályozás központok (a gyulladt szövetekben celluláris peroxidáz hatásának semlegesítésére paracetamol COX), ami megmagyarázza a szinte teljes hiánya gyulladáscsökkentő hatású. Nincs hatással a prosztaglandin-szintézist a perifériás szövetekben okoz hiánya negatív hatással a víz-só csere (nátrium- és vízvisszatartás), és a gyomor-bél nyálkahártya.

A koffein stimulálja a pszichomotoros központja az agy, van analeptic akció, fokozza a hatást fájdalomcsillapítók, megszünteti az álmosság és a fáradtság, növeli a fizikai és szellemi teljesítményt.

struktúra

Paracetamol + segédanyagok.

Paracetamol + koffein + segédanyagok (Panadol Extra).

Gyermek gyertyák és szirupok csak paracetamolt tartalmaznak.

farmakokinetikája

A felszívódás magas. A panadol gyorsan és majdnem teljesen felszívódik az emésztőrendszerből. A paracetamol testnedvekben való eloszlása ​​viszonylag egyenletes. Főként a májban metabolizálódik több metabolit képződésével. Az élet első két napján újszülötteknél és 3-10 éves gyermekeknél a paracetamol fő metabolitja a paracetamol-szulfát, 12 éves és idősebb gyermekeknél - konjugált glükuronid. Terápiás dózisok beadása esetén a beadott dózis 90-100% -a ürül a vizelettel egy napon belül. A gyógyszer fő mennyiségét a májban történő konjugáció után szabadítják fel. Változatlan formában a kapott paracetamol-dózis legfeljebb 3% -a szabadul fel.

bizonyság

  • fejfájás;
  • migrén;
  • fogfájás;
  • hátfájás;
  • neuralgia;
  • izom- és reumás fájdalom;
  • fájdalmas menstruáció;
  • a megfázás és az influenza tüneti kezelése (az emelkedett testhőmérséklet csökkentése érdekében);
  • a megemelkedett testhőmérséklet csökkentése a megfázás, az influenza és a gyermekkori fertőző betegségek (beleértve a csirkehimlő, parotitis, kanyaró, rubeola, skarlát) ellen;
  • a fogfájás (beleértve a fogazást is), fejfájás, fülfájás egy otitisben és egy torokban.

A kibocsátás formái

500 mg filmtabletta.

Panadol Extra tabletták.

Szuszpenzió orális adagolásra Gyermekek Panadol Baby (néha tévesen nevű szirup).

Gyertyák 125 mg és 250 mg rektális (gyermekek számára).

Használati és adagolási utasítások

Felnőttek (ideértve az időseket is) a gyógyszer 500 mg-1 g (1-2 tabletta) napi 4-szer, ha szükséges. A dózisok közötti intervallum nem kevesebb, mint 4 óra, egyetlen dózis (2 tabletta) legfeljebb 4 alkalommal (8 tabletta) 24 órán keresztül.

A 6-9 éves gyermekeket szükség esetén 1/2 tabletta naponta 3-4 alkalommal írják fel. A dózisok közötti intervallum legalább 4 óra A gyermekek 6-9 év közötti maximális egyszeri adagja 1/2 tabletta (250 mg), a maximális napi bevitel 2 tabletta (1 g).

A 9-12 éves gyermekeket szükség esetén 1 tabletta naponta 4-szeresére írják fel. A dózisok közötti intervallum nem kevesebb, mint 4 óra, egyetlen dózis (1 tabletta) legfeljebb 4 alkalommal (4 tabletta) 24 órán keresztül.

A gyógyszert 5 napig nem ajánlott érzéstelenítőnek és több mint 3 napig lázcsillapító szertől az orvos felírása és ellenőrzése nélkül. A gyógyszer napi dózisának növelése vagy a kezelés időtartama csak orvos felügyelete mellett lehetséges.

A felnőtteket (beleértve az időseket) és a 12 évesnél idősebb gyermekeket 1-2 tablettát naponta 3-4 alkalommal írják elő, ha szükséges. A dózisok közötti intervallum legalább 4 óra A maximális egyszeri adag 2 tabletta, a maximális napi adag 8 tabletta

A gyógyszert több mint öt napig érzéstelenítőnek és három napnál hosszabb ideig nem ajánlott lázcsillapítás nélkül orvos felügyelet nélkül.

A gyógyszer napi dózisának növelése vagy a kezelés időtartama csak orvos felügyelete mellett lehetséges.

Felfüggesztés vagy szirup

A gyógyszert szájon át vették. Használat előtt az injekciós üveg tartalmát jól fel kell rázni. A csomagoláson belül beágyazott fecskendő mérete lehetővé teszi a gyógyszer megfelelő és racionális adagolását.

A gyógyszer adagja a gyermek korától és testsúlyától függ.

A gyógyszer 3 hónaposnál idősebb gyermekek naponta 3-4 alkalommal 15 mg / ttkg-t írtak elő, a napi maximális adag nem haladja meg a 60 mg / ttkg-ot. Szükség esetén a hatóanyagot 4-6 óránként egyetlen dózisban (15 mg / kg), de legfeljebb 4 alkalommal 24 órán keresztül veheti fel.

Ne lépje túl az ajánlott adagot.

A felvétel időtartama anélkül, hogy orvoshoz kellene fordulnia: a hőmérséklet csökkentéséhez - legfeljebb 3 napig, a fájdalomcsillapítás érdekében - legfeljebb 5 napig.

A jövőben, valamint a terápiás hatás hiányában orvoshoz kell fordulni.

Belső vagy rektálisan felnőttek és serdülők esetében, akik testtömege meghaladja a 60 kg-ot, 500 mg-os egyszeri adagban, a bevitel gyakorisága - naponta négyszer. A kezelés maximális időtartama 5-7 nap.

Maximális dózisok: egyszeri adag - 1 g, napi - 4 g.

Egyszeri dózis orális beadásra 6-12 éves gyermekek - 250-500 mg, 1-5 év - 120-250 mg, 3 hónap és 1 év - 60-120 mg, legfeljebb 3 hónap - 10 mg / kg. Egyszeri adagok rektális alkalmazásra 6-12 éves gyermekeknél - 250-500 mg, 1-5 év - 125-250 mg.

Alkalmazás többszöröse - napi 4 alkalommal legalább 4 óra intervallummal A kezelés maximális időtartama 3 nap.

A maximális dózis: 4 egyszeri adag naponta.

Mellékhatás

  • kiütések a bőrön;
  • viszketés;
  • angioödéma
  • leukopenia, trombocitopénia, methemoglobinémia, agranulocitózis, hemolítikus vérszegénység;
  • Dyspeptikus rendellenességek (beleértve az émelygést, epigasztrikus fájdalmat);
  • alvás zavar;
  • tachycardia.

Ellenjavallatok

  • súlyos májműködési zavar;
  • súlyos veseelégtelenség;
  • artériás magas vérnyomás;
  • glaukóma;
  • alvászavarok;
  • epilepszia;
  • az újszülött kora;
  • 12 év alatti gyermekek (a Panadol Extra esetében);
  • túlérzékenység a hatóanyag összetevőire.

Terhesség és laktáció alkalmazása

Vigyázat a terhesség és a szoptatás ideje alatt.

Különleges utasítások

Nagy dózisú, tartós használat esetén a vérképe megfigyelése szükséges.

A gyógyszer bevitele során a tea és a kávé túlzott fogyasztása nem ajánlott, mivel ez gerjesztéséhez, alvászavarokhoz, tachycardiához, szívritmuszavarhoz vezethet.

A máj toxikus károsodásának elkerülése érdekében a paracetamolt nem szabad kombinálni az alkoholtartalmú italok bevitelével, hanem a krónikus alkoholfogyasztásra hajlamos személyekre is.

Az atonikus bronchiális asztmában szenvedő betegek, a pollinózis, fokozott az allergiás reakciók kockázata.

Megváltoztathatja a doping kontroll sportolók tesztjeinek eredményeit.

Kábítószer kölcsönhatások

Hosszú ideig tartó bevétel esetén a hatóanyag fokozza a közvetett antikoagulánsok (warfarin és más kumarinok) hatását, ami növeli a vérzés kockázatát.

A gyógyszer fokozza a MAO inhibitorok hatását.

Barbiturátok, fenitoin, etanol (alkohol), a rifampicin, fenilbutazon, triciklusos antidepresszánsok és más serkentőszerek mikroszómális oxidációs növeli a termelést a hidroxilezett aktív metabolitok, így a lehetőségét súlyos intoxikáció kis túladagolás.

A mikrosomális oxidáció (cimetidin) gátlói csökkentik a hepatotoxikus hatások kockázatát.

A paracetamol hatása alatt a kloramfenikol elimináció ideje 5-szeresére nő.

A koffein felgyorsítja az ergotamin felszívódását.

A paracetamol és az alkoholtartalmú italok egyidejű bevétele növeli a hepatotoxikus hatásokat és az akut pancreatitist.

A metoklopramid és a domperidon emelkedik, és a koleszterin csökkenti a paracetamol felszívódásának mértékét.

A gyógyszer csökkentheti a uricosurikus gyógyszerek hatékonyságát.

A gyógyszer Panadol analógjai

A hatóanyag szerkezeti analógjai:

  • Akamol Teva;
  • Aldolor;
  • Apap;
  • acetaminofen;
  • Daleron;
  • Gyermekek Panadol;
  • Gyermekek Tylenol;
  • Ifimol;
  • Kalpol;
  • Ksumapar;
  • Lupotset;
  • Meksalen;
  • Pamol;
  • Panadol junior;
  • A Panadol tabletták oldhatók;
  • paracetamol;
  • Paracetamol (acetophen);
  • Paracetamol gyermekek számára;
  • Paracetamol szirup 2,4%;
  • Perfalgan;
  • Prohodol;
  • Gyermek áthaladt;
  • Sanidol;
  • Strimol;
  • Tylenol;
  • Tylenol csecsemők számára;
  • Febritset;
  • Cefekon D;
  • Efferalgan.

Panadol tabletta

A panadol olyan gyógyszer, amely fájdalomcsillapító és lázcsillapító hatású. Tüneti kezelésre szánt, nem befolyásolja a betegség etiológiáját, és nem gyorsítja a gyógyulás folyamatát. A gyógyszer segít a különböző genezis és lokalizációjú fájdalomszindróma kezelésében.

Hatóanyag és dózisforma

A Panadol aktív összetevője a paracetamol (1 tabulánstól - 500 mg).

A hagyományos tablettákból készült, héjjal bevont és diszpergálható. 6 vagy 12 darabos buborékcsomagolásban kapják.

Mi segít a Panadol tablettában?

A Panadol tabletták segítenek megállítani vagy csökkenteni a fájdalmat és a lázot a megfázás és az ARVI (beleértve az influenza) hátterében is.

Egyéb javallatok:

  • migrén;
  • neuralgia;
  • ízületi fájdalom;
  • különböző lokalizációjú izomfájdalom;
  • fájdalom a menstruáció alatt;
  • fogfájás pulpitisben vagy periodontitisben;
  • Post-traumás fájdalmak (beleértve az égési sérüléseket is);
  • fájdalom a műtét után.

A paracetamol tabletta nem adható 6 év alatti gyermekeknek. Számukra a gyógyszer más dózisformáit is előállítják - szirup (szuszpenzió) és rektális kúpok.

Ki ne viselje a Panadolt?

A Panadol kezelés ellenjavalltsága a paracetamolra túlérzékenység. Nagy gonddal kell eljárni, ha egyéb NSAID-k, például az acetil-szalicilsav negatív reakciókat mutatnak.

A Panadol tablettákat a következő betegségek és kóros állapotok miatt nem írják elő:

  • funkcionális májelégtelenség;
  • veseelégtelenség;
  • Hyperbilirubinemia (jóindulatú);
  • a hematopoiesis rendszer szervrendszerének patológiája.

Az alkalmazás módja és az ajánlott dózisok

Kicsi, 6-9 éves betegeknél 250 mg (a tabletta felét) naponta 3 vagy 4 alkalommal a jelzések szerint. A megengedett napi adag 2 g.

A 9 és 12 év közötti gyermekek 1 lapot vehetnek igénybe. napi 4 alkalommal (a maximális napi adag 4 g).

A 12 évesnél idősebb betegek esetében az egyszeri adag 500-1000 mg, azaz 1-2 tabletta; a felvétel gyakorisága - napi 4 alkalommal, 4 órás intervallum figyelembevételével.

Fájdalomcsillapítóként a Panadol legfeljebb 5 nappal egymás után inni, és a hőt legfeljebb 3 napig lehűtheti. Ha hosszabb kezelésre van szükség, feltétlenül konzultálnia kell egy terapeutaval. A paracetamol egy hétnél hosszabb ideig történő alkalmazása a perifériás vér és a májműködés monitorozását igényli.

Farmakológiai hatás

A paracetamol nem szelektív módon blokkolja a ciklooxigenáz enzimet a központi idegrendszerben, ami gátolja a prosztaglandinok bioszintézisét (fájdalom mediátorok). Az anyag csökkenti a hőszabályozó hipotalamikus centrumának izgatottságát, ami lázcsillapító hatást vált ki. Az aktív komponens gyulladásgátló hatása gyengén expresszálódik, így a Panadol puffadása és izzadása szinte nem csökken.

Orális adagolás után a paracetamol nagyon gyorsan felszívódik az emésztőrendszerben, és szinte egyenletesen eloszlik a szövetekben és a biológiai folyadékokban. Az inaktív metabolitok képződésének biotranszformációja a májban jelentkezik, és a kiválasztás elsősorban a vesék által történik.

Lehetséges mellékhatások

A betegek túlnyomó többsége jól tolerálható tabletta Panadol, ha az előírt dózist megfigyelik. Kivételek azok, akik túlérzékenységet mutatnak a paracetamollal vagy a segédanyagokkal szemben. Ezek is kialakulhat allergiás bőrreakciót (viszketés és kiütés erythemás típusú „csalánkiütés”), angioödéma és bronchospasmus. Súlyos esetekben az anafilaxiás sokk nem zárható ki.

Lehetséges mellékhatások:

  • szédülés;
  • pszichomotoros agitáció;
  • fájdalom az epigasztrikus régióban (a gyomor kivetítésében);
  • a tájékozódás megsértése az űrben (a túllépési dózisok hátterében);
  • dyspeptikus rendellenességek;
  • a vércukorszintek jelentős csökkenése;
  • vese kólika (nephrotoxikus hatás miatt);
  • májelégtelenség;
  • nemspecifikus bakteriuria.

Hosszantartó, ellenőrizetlen, nagy dózisú kezelés esetén lehetséges a tubuláris nekrózis és az interstitialis nephritis kialakulása. A hemopoetikus funkció szenvedhet; a perifériás vér analízise vérszegénységet, leukopeniát és thrombocytopeniát mutat.

Túladagolás, mérgezés Panadol tabletta

Májbetegségek hiányában a felnőtt számára a paracetamol veszélyes, ha napi 10 g-ot vagy annál többet szednek.

Akut tünetek 6-14 órával a véletlen túladagolás után (≥ 10 g), és 2-4 nap után krónikusan alakulnak ki.

Akut túladagolás klinikai tünetei:

  • hyperhidrosis (fokozott izzadás);
  • anorexia (éles csökkenés vagy teljes étvágytalanság);
  • hányás;
  • bélrendszeri rendellenességek;
  • fájdalom vagy kellemetlen érzés a hasi területen.

A krónikus túladagolás tünetei:

  • motoraktivitás csökken;
  • jelzett általános gyengeség;
  • fájdalom a hasban.

Túladagolás vezethet súlyos szövődmények, mint például gepatonekroz, progresszív encephalopathia (összehasonlítva a májműködési zavar), aritmia, disszeminált intravaszkuláris alma-, görcsök, és kóma kollaptoidnoe állapotban. Ha nincs időben jártas orvosi ellátás, a paracetamol mérgezés végzetes lehet a beteg számára.

Túladagolás esetén "mentőautót" kell hívni, az érintett gyomrot le kell öblíteni és enteroszorbenseket (rendszeresen vagy fehér aktív szénnel) kell bevinni. A paracetamol specifikus antidotuma a metionin; meg kell adni a mérgezést követő 8-9 órán belül. 12 óra elteltével az M-acetil-cisztein intravénás injektálását méregtelenítjük. A vértisztítás hemodialízist igényelhet. A súlyos mérgezés feltétel nélküli jelzés a kórház kórházi kezelésére, aki kórházba került a kórház profi osztályán.

A Panadol és más gyógyszerek kölcsönhatása

Alacsony túladagolás esetén (≥ 5 g) súlyos intoxikáció léphet fel, barbiturátok, triciklikus antidepresszánsok, antibiotikum Rifampicin vagy vírusellenes gyógyszerek zidovudin.

Panadol tablettával kombinálva antipszichotikus és antiparkinson szerek (különösen - karbamazepin) gyakran székrekedést és dysurát okoznak.

A paracetamol fokozza az akciót közvetett antikoagulánsok (Warfarin és más kumarinok) és vérlemezke-gátló szerek; ilyen helyzetekben nő a különböző lokális lokalizáció (főleg az emésztőrendszerben) vérzése.

A Panadollal egyidejűleg nem használhat másokat NSAID-ok (különösen - paracetamolt tartalmaz) a nephropathia kialakulásának elkerülésére (a végső veseelégtelenségig).

Antiemetikus gyógyszerek (Domperidone és Metoclopramide) növeli a paracetamol felszívódásának mértékét, és a kolesztiramin csökkenti.

A plazma aktív összetevőinek koncentrációja 1,5-szeresére nő, ha a beteg megkapja diflunizái.

A paracetamol csökkenti a terápiás hatást urikozouricheskih alapok.

Panadol tabletta terhesség és szoptatás alatt

A vizsgálatok során a paracetamol embriotoxikus, mutagén és teratogén hatásait nem észlelték, a a gyermekek terhességének és szoptatásának időtartama A Panadol csak a kezelőorvos előzetes konzultációja után adható be. Különös figyelmet kell fordítani a korai terhesség (I trimeszter) és a szülés előtti utolsó hetekben.

Ha tüneti kezelésre van szükség a szoptatás alatt, felmerül a kérdés, hogy a baba átmenetileg mesterséges tejsávra kerül-e.

emellett

A kezelés időtartama alatt tartózkodnia kell az alkoholtartalmú italok és a gyógyszertárak alkoholos tinktúráitól, mert az etanol jelentősen megnöveli a hepatotoxicitást és a hasnyálmirigy gyulladását okozza.

Az egyik lehetséges mellékhatás szédülés, ezért a Panadol tablettát szedő betegeknek átmenetileg fel kell adniuk a vezetést és más potenciálisan veszélyes mechanizmusokkal való munkát.

Tárolás és adagolás a gyógyszertáraktól

A Panadol megvásárlására nincs szükség orvosi rendelvényre.

A hagyományos és diszpergálódó tablettákat olyan helyen kell tartani, ahol alacsony a páratartalom, + 25 ° C-ot meg nem haladó hőmérsékleten.

A Panadol tabletták élettartama a kibocsátás időpontjától számított 5 év.

Tartsa távol a gyerekektől!

A Panadol tabletták analógjai

A Panadol tabletták analógjai a hatóanyag szerint a Paracetamol, Stimol és Efferalgan készítmények.

Plisov Vladimir, orvos, orvosi bíráló

2,090 nézetek összesen, 2 megnézve ma

Panadol tabletta: használati utasítás

A Panadol tabletták a lázcsillapító gyógyszerek és fájdalomcsillapítók farmakológiai csoportjába tartoznak. Tüneti kezelésre használják, melynek célja a testhőmérséklet lázzal történő csökkentése, valamint a fájdalom szindróma súlyosságának csökkentése különböző betegségekben.

A kibocsátás és az összetétel formája

A Panadol tabletta fehér, kapszula alakú, lapos élek és sima felület. Ezeket bélben oldódó filmes membrán borítja. A gyógyszer legfontosabb hatóanyaga a paracetamol, tabletta tartalma 500 mg. Ez magában foglalja a segédösszetevőket is, amelyek magukban foglalják:

  • Triacetin.
  • Előzselatinizált keményítő.
  • Povidon.
  • Valium.
  • Sztearinsav.
  • Talkum.
  • Kukoricakeményítő.
  • Kálium-szorbát.

A Panadol tablettákat 6 vagy 12 darabos buborékcsomagolásban csomagolják. A kartonköteg 1 vagy 2 buborékcsomagot tartalmaz, megfelelő számú tablettával, valamint egy megjegyzést a készítményhez.

Farmakológiai hatás

A hatóanyag pelletek Panadol paracetamol gátolja a ciklooxigenáz enzimet (COX), amely katalizálja a reakciót az arachidonsav gyulladásos mediátorok prosztaglandinok, amelyek felelősek a hőmérséklet emelkedése (hatása hőszabályozás központ a központi idegrendszer), és a fájdalom kialakulásában (közvetlen izgató hatás a szenzoros idegvégződések és befolyásolják az agyi fájdalom központjait). Koncentrációjának csökkenésével a prosztaglandinok a központi idegrendszer struktúrák a gyógyszer lázcsillapítót (csökkenti a testhőmérséklet alatt láz) és fájdalomcsillapító hatással rendelkeznek. Eltérően más NSAID-ok (nem szteroid gyulladásgátló gyógyszerek), paracetamol gyakorlatilag nincs gyulladásgátló hatása. Továbbá, a paracetamol nem irritálja a nyálkahártyát a gyomor, duodenum és víz-só anyagcsere a test, mivel nem befolyásolják a prosztaglandinok a perifériás szövetekben, de csak a központi idegrendszer struktúrák.

A Panadol tabletta hatóanyaga gyorsan és majdnem teljesen felszívódik a bélburok véréből. A paracetamol egyenletesen eloszlik a test szöveteiben, behatol a vér-agy gátba a központi idegrendszer szöveteibe. A paracetamol kis mennyiségben (a teljes dózis kevesebb mint 1% -a) a szoptatás alatt behatol az anyatejbe. A Panadol tabletta hatóanyaga a májban inaktív bomlástermékek képződésével metabolizálódik, amelyek elsősorban vizeletben kiválasztódnak a vesék által. A paracetamol felezési ideje (az az idő, amely alatt a gyógyszer teljes dózisának fele ürül) kb. 1-4 óra.

Használati utasítások

Fogadó tabletták A panadol a szimptomatikus terápia orvoslására alkalmas több helyzetben:

  • A fájdalom szindróma súlyosságának csökkentése, különösen a fogászati, mérsékelt intenzitású fejfájás, az alacsony hátfájás, az izmok, az algodismenore (fájdalmas menstruáció a nőknél).
  • Lázcsillapító gyógyszerként a Panadol tablettákat emelt hőmérsékleten (láz) alkalmazzák a katarrális patológia, az akut légúti vírusfertőzés és az influenza hátterében.

A panadol tabletták a fájdalom szindróma súlyosságát, valamint a láz hőmérsékletét a használatuk idején csökkentik, nem befolyásolják a kóros folyamat okait, valamint a folyamatot és a progressziót.

Ellenjavallatok felhasználásra

Abszolút ellenjavallatot, hogy megkapja Panadol tabletták idioszinkrázia paracetamol vagy formálási segédanyagokat, valamint a gyermekek kevesebb, mint 6 évvel kor. Óvatosan készítményt alkalmazni vese- vagy máj átlagos súlyossága az meghibásodása, vírusos hepatitis (májgyulladás vírusok által okozott), jóindulatú hyperbilirubinaemiát (megnövekedett vér bilirubin), beleértve a veleszületett rendellenességek és a máj (Gilbert-szindróma) meghibásodása glükóz enzim 6-foszfát-dehidrogenáz (felelős funkcionális állapota a sejtmembrán eritrociták), alkoholos vagy toxikus májkárosodás (beleértve az alkoholizmust), valamint az idősek, a AC vonal és szoptató nők esetében. Mielőtt a tabletta szedését Panadol ellenőriznie kell a nincs ellenjavallat.

Adagolás és adminisztráció

A Panadol tablettákat szájon át kell bevenni az ételtől függetlenül. Nem rágják és vízzel elégetik. A dózis a beteg korától függ:

  • 6-9 éves gyermekek - ½ tabletta napi 3-4 alkalommal, a gyógyszer szedése közötti időtartam legalább 4 óra. A Panadol tabletta maximális napi adagja nem haladhatja meg a 2 tablettát.
  • 9-12 éves gyermekek - 1 tabletta naponta 4-szer, szükség esetén a bevitelük közötti időszak nem lehet kevesebb, mint 4 óra, a maximális napi adag 4 tabletta.
  • 12 évesnél idősebb gyermekek és felnőttek - 1-2 tabletta naponta négyszer, a tabletták bevétele közötti szünet nem lehet napi 4-szer kevesebb, a maximális napi adag nem haladhatja meg a 8 tablettát.

A Panadol tabletta tüneti kezelésre alkalmas gyógyszer, így a kezelés nem haladhatja meg az 5 napot. Ha folytatni kell a gyógyszer szedését, konzultáljon orvosával.

Mellékhatások

Általában az ajánlott terápiás dózis beadása mellett a Panadol tablettákat jól átruházzák, néha a test számos rendszeréből származó mellékhatások kialakulása lehetséges:

  • Vér és a csontvelő vörös - csökkentése a vörösvértestek (anémia) és a vérlemezkék (trombocitopénia) a vérben, növekvő koncentrációjú oxidált formáját a hemoglobin vérből methemoglobin (methaemoglobinaemia).
  • Vizelet rendszer - interstitialis nephritis (gyulladása veseszövet), nem specifikus bacteriuria (előfordulása baktériumok a vizeletben), vesegörcs (kifejezve görcs vesecsatorna a megjelenése súlyos paroxizmális fájdalom a ágyék), papilláris nekrózis (megsemmisítése vese papilla).
  • Allergiás reakciók - bőrkiütés és viszketés, angioödéma angioödéma (az arc lágy szöveteinek és külső nemi szervek megnyilvánulása).

Ha a mellékhatások jelei jelentkeznek, a Panadol tablettát szedni kell, és orvoshoz kell fordulni.

Különleges utasítások

Mielőtt elkezdi szedni a Panadol tablettákat, gondosan olvassa el a gyógyszerre vonatkozó utasításokat. Számos speciális utasítás van, amelyekre figyelni kell:

  • A Panadol tabletták hosszú távú alkalmazása esetén a perifériás vér funkcionális állapotának laboratóriumi paramétereinek időszakos ellenőrzését kell végezni.
  • Az antikoagulánsok (véralvadásgátló szerek) egyidejű alkalmazása esetén a gyógyszert különös óvatossággal kell alkalmazni.
  • A gyógyszer egyidejűleg máj- vagy vesebetegségben történő beadása, funkcionális aktivitásának csökkenésével együtt csak orvosi felügyelet mellett lehetséges.
  • A mérgező májkárosodás elkerülése érdekében az alkohol bevitele a Panadol tabletta bevételének hátterében nem szerepel.
  • A krónikus alkoholizmusban szenvedők számára nem ajánlott a gyógyszer.
  • Hatóanyag tabletták A Panadol kölcsönhatásba léphet a más farmakológiai csoportokból származó gyógyszerekkel, így lehetséges használatukat orvosa figyelmeztetnie kell.
  • A gyógyszer alkalmazható terhes vagy szoptató nők számára, de csak orvos felügyelete alatt és felügyelete mellett.
  • A gyógyszernek nincs közvetlen hatása az agykéreg funkcionális aktivitására, a pszichomotoros reakció sebességére és a koncentrálási képességre.

A gyógyszertári hálózatban a Panadol tablettákat nem vényköteles gyógyszerként adják ki. Ha kérdése vagy kétsége van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, forduljon orvosához.

túladagolás

Ha az ajánlott terápiás dózis jelentősen meghaladja a túladagolás tüneteinek hiányában az orvoshoz fordulni kell, ez annak a ténynek köszönhető, hogy a mérgező májkárosodás fejlődése bizonyos idő elteltével lehetséges. Akut mérgezés esetén hányinger, hányás, hasi fájdalom, izzadás és halvány bőr kialakulhat. Ezután bizonyos időtartam (legalább 1-2 óra) után a májkárosodás megnyilvánulása, valamint a vese, hasnyálmirigy (hasnyálmirigy-gyulladás), központi idegrendszer, a kóma kialakulásáig alakul ki. A túladagolás kezelése megakadályozza a gyógyszer leállítását, a gyomor, a belek tisztítását, a bélben lévő szorbenseket (aktív szén), egy közelmúltban (legfeljebb 1 órás) túladagolás miatt. A paracetamolra specifikus antidotum glutation (az SH-csoportok donorja), amelyet orvosi kórházban használnak.

Tabletták analógjai Panadol

A hatóanyaghoz hasonlóan és a Panadol tabletták terápiás hatása szempontjából a készítmények Efferalgan, Paracetamol, Strymol.

A tárolás feltételei

A Panadol tabletták felhasználhatósági ideje 5 év. A gyógyszert eredeti gyári csomagolásában kell tárolni, sötét, száraz, gyermekek számára megközelíthetetlen, legfeljebb + 25 ° C-os levegő hőmérsékleten.

Panadol tabletták ára

A moszkvai gyógyszertárakban a Panadol tabletta átlagos költsége a csomagban szereplő mennyiségtől függ:

  • 6 tabletta - 44-48 rubel.
  • 12 tabletta - 64-67 rubel.

Használati utasítás Panadol

Panadol - olyan gyógyszer, amely nem szteroid, lázcsillapító, gyulladásgátló hatással van a páciens testére. A paracetamol hatóanyagának hatása a magas testhőmérséklet csökkentésére irányul, és fájdalomcsillapító hatást fejt ki. A gyártott készítmények nagy száma miatt a gyógyszer nem csak egy felnőtt, hanem az élet első hónapjától származó csecsemők is.

A lejárati dátum a kibocsátás típusától függ. Átlagosan 3-5 év. A tablettatartalom legfontosabb tárolási feltételei a 30 ° C-ig terjedő hőmérsékleti rendszernek, 25 ° C-ig terjedő szirupok, a végbélkúpok (gyertyák) legfeljebb 20 ° C-ig.

A kibocsátás formája

A Panadol többféle formában elérhető.

A tabletták fehérek, bevonva. Csak szájon át kell őket venni. Minden buborékcsomagolásban 12 tabletta található. Egy tabletta 500 mg paracetamolt tartalmaz.

A szuszpenziót (szirup) 6 hónapos gyermekek számára tervezték. Készült egy üvegpalackban, amelynek térfogata 50 ml vagy 100 ml, Malina ízével. Öt ml szuszpenzió 120 mg paracetamolt tartalmaz.

A rektális kúpok 6 hónapos korú gyermekek számára készültek. 125 mg és 250 mg paracetamol tartalmú készítmények mindegyik kúpban. A csomag 10 darabot tartalmaz.

A Panadol Sobyubl tömény tabletták megoldást jelentenek. Minden tabletta 500 mg paracetamolt tartalmaz, csomagonként mindössze 12 db.

Farmakológiai tulajdonságok

A Panadol gyógyszer nemszteroid, nem szelektív, gyulladáscsökkentő gyógyszerekre utal. A paracetamol hatóanyag kifejezett fájdalomcsillapító és lázcsillapító hatást fejt ki. A ciklooxigenáz enzim aktivitásának csökkenése miatt a prosztaglandinszintézist elnyomják. A lázcsillapító és fájdalomcsillapító hatást a központi idegrendszerben előforduló prosztaglandinok számának csökkenése okozza. A gyulladáscsökkentő hatás elhanyagolható, mivel a paracetamol sejtes peroxidázokkal deaktiválódik.

További anyagok szerepelnek a Panadol: kukoricakeményítő és előzselatinizált keményítőt, kálium-szorbát, povidon, sztearinsav, triacetin, talkum, hipromellóz.

A Panadol Active, amely bikarbonátot tartalmaz, felgyorsítja a paracetamol felszívódását, ami a leggyorsabb terápiás hatást biztosítja.

A Panadol extra (Panadol extra) további komponenssel rendelkezik - koffein, melynek köszönhetően gyorsabban gyógyul a hatása. Csak felnőttek és 12 éves korú gyermekek számára engedélyezett.

Orális adagolás után a hatóanyag gyorsan felszívódik az emésztőrendszerbe, a maximális plazmakoncentráció 30-120 percen keresztül figyelhető meg. A panadol 30-40 perccel az alkalmazás után jár el, és a hőmérséklet gyorsabban csökken, ha a gyógyszert szájon át, rektális adagolás mellett a hőmérséklet lassan csökken, de a hatás hosszabb ideig tart. Metabolizálta a májat. A vesén keresztül 2-3 óra elteltével választódik ki.

Használati utasítások

A panadolt lázcsillapító szerként használják a megfázás és az influenza, posztimmunizáló láz kezelésére. Javasoljuk, hogy olvassa el a "Hogyan csökkentse a hőmérsékletet az influenzával" című cikket.

A gyógyszer segít a különböző etiológiájú fájdalom megszüntetésében:

  • migrén;
  • fejfájás;
  • fogfájás;
  • izomfájdalom;
  • reumás fájdalom;
  • neuralgia;
  • algodismenorei.

A felhasználás módja és az ajánlott dózisok

A Panadol tabletta rágás nélkül elegendő vízzel követhető. A pezsgőtablettát 100 ml vízbe öntjük be egy főzőpohárba. A szirup a gyerekeknek, hogy vízzel vagy gyümölcslével leöblítsék. Szükség esetén hígítsunk kis mennyiségű vízzel. A gyertyákat rektálisan alkalmazzák. A gyógyszerek között meg kell figyelni a 4 órás intervallumot.

A Panadol az alapvető használati utasítás.

A Panadol tabletta formájában történő alkalmazása. Egy felnőtt vagy egy 12 évesnél idősebb gyermeknek 500 vagy 1000 mg-ot kell bevenni, ami egy vagy két tablettát jelent. A bejutás maximális napi adagja napi 4000 mg (8 db). 6-12 éves gyermekek esetében az egyszeri adag ajánlott adagja 250-500 mg (0,5 vagy 1 tabletta). A napi adag nem haladhatja meg a 2000 mg-ot.

A használata Panadol a szirup formájában. Egyadagos gyermekeknek hat hónap és egy év, és 60-ról 120 mg paracetamolt, amely egyenértékű 0,5-1 teáskanál szuszpenzióhoz. C 1 év 3 év a 120 és 180 mg, megfelelő egy vagy 1,5 teáskanál; 3-6 év 180-240 mg paracetamolt (2-3 teáskanál); 6 és 12 év 240-360 mg paracetamolt (3-5 teáskanál); gyermekek és 12 év 360-600 mg paracetamolt (3-5 teáskanál).

A Panadol Baby alkalmazása rektális kúp. A dózis a gyermek testének súlyától függ. 1 kg testsúlyhoz 10-15 mg paracetamol szükséges. Szükség szerint használja, állítsa be a 4-6 órát, naponta 3-4 alkalommal. A napi adag nem haladhatja meg a 60 mg-ot 1 kg tényleges súlyra. A 8 és 12,5 kg közötti súlyú gyermekeknél naponta 3-4 alkalommal egy gyertyát 125 mg-ot adjon 4 és 6 óra között. Tilos több mint 4 kúpot naponta használni.

Vegye a Panadolt a testhőmérséklet normalizálására, a fájdalomcsillapítás nem engedélyezett 3 egymást követő napon túl. Ha a beteg állapota nem javult, forduljon orvoshoz.

Ellenjavallatok, túladagolás és mellékhatások

A fő ellenjavallatok magukban foglalják az egyéni intoleranciát a gyógyszer egyik összetevőjével szemben. Minden egyes korosztályhoz speciális dózisformát (tablettákat, szirupot, kúpokat) kell használni. Óvatosan alkalmazzuk vírusos hepatitisben, vese- és májelégtelenségben, alkoholizmusban, idősekben.

  • egyéni intolerancia;
  • hiperbilirubinémiát;
  • a máj és a vesék működésének megsértése;
  • a vérképzés (leukémia, anaemia) megsértése;
  • A Panadol Sobyubl gyermekeknek 6 éves korig tilos;
  • A 12 éves kor alatti gyermekek számára tilos Panadol Active.

A dózis pontos betartásával járó mellékhatásokat gyakorlatilag nem észlelték. Lehetséges mellékhatások viszketés, kiütések, ödéma, vese kólika, vérszegénység, interstitialis nephritis formájában.

A túladagolás tünetek mutatkoznak a tartományban 6 óra és 4 nap, egy gasztrointesztinális rendellenesség, izzadás, gyengeség, aritmiák, görcsök, légzésdepresszió.

Terhesség és laktáció

A panadolt óvatosan és csak orvosi rendelvény nélkül kapják a terhesség és a szoptatás ideje alatt. Nincs mutagén hatása, behatol a placenta gáton, az anyatejjel kiemelkedik. A gyógyszer alkalmazása akkor szükséges, ha az anya előnyei meghaladják a gyermekre gyakorolt ​​negatív hatások lehetőségét.

Kábítószer kölcsönhatások

A kombináció a paracetamol és a nem-szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszerek növeli a vese nekrózis vagy meghibásodása, nefropátia.

A Diflunisal 50% -kal növeli a gyógyszer koncentrációját, ami hepatotoxicitáshoz vezet.

A myelotoxikus gyógyszerek, amelyek hosszan tartó kombinációban vannak a Panadollal, növelik a vérzés kockázatát.

A paracetamol és az etanol kombinációja akut pancreatitis kialakulását idézi elő.

analógok

A Panadolnak sok analógja van, az egyik legolcsóbb és megfizethető - a Paracetamol.

A gyermekek helyettesíthetők a Cefekon, a Children's Panadol, a Tylenol. Felnőttek az Efferalgan-ban, Perfalgan-ban, Iphimol-ban.

Hatékonyság és visszacsatolás

A paracetamol nagyon hatásos, gyors fájdalomcsillapító és lázcsillapító hatás. A különböző felszabadulási formák miatt mind a nagyon kisgyermekek, mind a felnőtt betegek kezelésére alkalmazható. A legfontosabb az, hogy ragaszkodjunk a dózishoz és a szükséges intervallumhoz a Panadol bevétele között. A hatékonyságot az ügyfél visszajelzése erősíti meg.

Nina, Irkutszk: "Nagyvállalatnál dolgozom, nagyon gyakran kell utaznom. Az éghajlatváltozás gyakran befolyásolja az egészséget. Lefolyó orr, torokfájás és láz. Nagyon nehéz nekem rendszeresen tablettákat inni. Ezért vásárolok oldható tabletta Panadol. Nagyon kényelmes, tedd a vízbe, feloldódott és könnyed részeg. A hőmérséklet 30 perc elteltével csökken, ami nagyon fontos, ha üzleti partnerekkel kell találkozni. Panadol mindig segített nekem, ezért mindig az utazózsákomban fekszik.

Panadol a felnőtt

tartalom

A Panadol felnőttek gyógyszerészeti tulajdonságai

Elnyomja a PG szintézisét a központi idegrendszerben, csökkenti a hőszabályozás hipotalamikus centrumának ingerlékenységét, növeli a hőátadást. Gyorsan és majdnem teljes mértékben felszívódik az emésztőrendszerből. A plazmakoncentráció eléri a csúcsot 30-60 perc után, T1 / 2 plazma - 1-4 óra Metabolizálódik a májban. A vizelettel választódik ki, főleg glükuronsavval és kénsavval rendelkező észterek formájában; kevesebb, mint 5% változatlan formában ürül, fájdalomcsillapító és lázcsillapító hatású; az utóbbiak mindenféle genetikai lázas tünetegyüttes állapotában manifesztálódnak.

A Panadol felnőtt gyógyszer alkalmazására utaló jelek

gyenge és mérsékelt fájdalom (fejfájás, migrén, fájdalom, hátfájás, ízületi fájdalom, izomfájdalom, neuralgia, fogfájás, menalgiya). Lázas tünetegyüttes megfázással.

Ellenjavallatok a Panadol felnőtteknek

A hatóanyag Panadol felnőtt alkalmazása

Belül a felnőttek 500 mg-os dózisban adagolják a panadolt (a maximális egyszeri adag - 1 g). Többszörös cél - napi 4 alkalommal. A maximális napi adag 4 g, a kezelés maximális időtartama 5-7 nap.
6-12 éves gyermekek egyszeri adagja - 240-480 mg; 6-12 év - 240 mg; 1-6 év - 120-240 mg; 3 hónapról 1 évre - 24-120 mg. A panadol kinevezésének sokfélesége - naponta 4 alkalommal; az egyes befogadások közötti intervallum nem lehet kevesebb, mint 4 óra A kezelés maximális időtartama 3 nap.
A tabletták bevétele során a Panadol kapszulát vízzel kell bevenni.

A gyógyszer Panadol felnőttének káros hatásai

Allergiás reakciók bőrkiütés formájában.

Panadol felnőtt túladagolása, tünetei és kezelése

Az első 24 órás túladagolás tünetei: elhízás, hányinger, hányás és fájdalom a hasi területen. A beadás után 12-48 órával vese- és májkárosodás léphet fel májelégtelenség (encephalopathia, kóma, halál) kialakulásával. A máj károsodása 10 g-os vagy annál nagyobb beadás esetén lehetséges (felnőtteknél). Akut veseelégtelenség kialakulhat tubuláris nekrózis esetén, súlyos májkárosodás hiányában. A túladagolás egyéb megnyilvánulásai a szívritmuszavarok és a pancreatitis.

Különleges utasítások a Panadol felnőtt gyógyszer alkalmazására

Óvatosan alkalmazható máj- vagy veseelégtelenségben szenvedő betegeknél. A hepatotoxicitás kockázatát növeljük, akik egyidejűleg barbiturátok, difenilhidantoin, karbamazepin, rifampicin, AZT és más induktorok mikroszomális májenzimek, valamint egyidejű adagolása metoklopramid, domperidon és holestiramina.Rekomenduetsya kerülje a hosszan tartó, és rendszeres fogyasztása paracetamol, mint egy fájdalomcsillapító szedése antikoagulánsok.

A gyógyszertárak listája, ahol Panadol felnőtteket vásárolhat: